RSS

שושה, אל תיהי זונה

18 פבר
שושה, אל תיהי זונה

החוק שיעניש צרכנים של שירותי מין עבר בקריאה ראשונה, והרשת געשה, הדיון התלהט ונדמה היה שלכולם יש דעה בעניין. התנגשותם של שני ערכים לא סקסיים בעליל (חופש העיסוק VS שלום הציבור) העסיקה את כל אתרי התוכן וגם אני תרמתי מאמר בינוני למדי לאון לייף. למה תרמתי? כי עדיין לא קיבלתי על זה כסף. למה בינוני? כי הניסיונות להקיף את הסוגיה מכל צדדיה הסתכמו בניחושים, פשרות והשערות.

האם יש להתיר את חופש העיסוק בכל מחיר, או שמא, יש לאמץ מודל אירופי למיסוד הזנות ולהחיל עליה פיקוח ממשלתי? (אני כבר רואה את הכותרת: "הכנסות המדינה ממין אנאלי הסתכמו בעשרה מיליון שקלים") או, אולי, יש לחוקק חוקים אך לא לאוכפם, כדי לשלוף אותם באופן סלקטיבי נגד עבריינים שלא מצליחים להרשיע אותם בשום דבר אחר? ("חפי נסחפי נעצר אמש בחשד לפליטת זרע, זאת אחרי שבית המשפט לא הצליח להרשיע אותו ברצח") ומה יהיה על האלמנים, הנכים והפגועים בנפשם שאינם מקיימים מערכות יחסים זוגיות והזנות היא האפשרות היחידה שלהם לקיים יחסי מין? ובכלל – הרי ברור שהחקיקה לא תכחיד את יצר המין אלא תשלח את הזונות עמוק עמוק למחתרת. (מה שייצור בעיה חדשה – היחידים שימשיכו לצרוך שירותי מין הם הפסיכופתים שאין להם מה להפסיד). והזונות? מה איתן? זה לא כאילו שביום בו יעבור החוק הן תוכלנה לשלוח קורות חיים דרך אולג'ובס ולהזדיין בסבלנות עד שמישהו יעסיק אותן, וזאת כשהן עדיין צריכות לאכול ולשלם שכר דירה. גם אם נסכים שיש למגר את הזנות נצטרך לענות על שאלה אחרת: האם אנחנו כחברה ערוכים לקלוט ולספוג את עלות שיקומן של הזונות שנותרו (סילחו לי על משחק המילים) ללא מקור הכנסה? ימים יגידו.

לפני כמעט חמש שנים החלטתי לנסות להתקבל לסם שפיגל. שמעתי שהמיונים קשים ויותר משרציתי ללמוד קולנוע, רציתי לעבור אותם. כחלק מהתהליך התבקשתי לבצע כמה משימות בבית ואחת מהן הייתה לכתוב סיפור שכותרתו "אהבה", ומכיוון שהשתחררתי מהצבא שבועות קצרים לפני כן האהבה היחידה שהייתה לי בראש הייתה "אהבת המולדת" ולא הייתה הרבה ממנה באותה התקופה. בהיעדר אהבה הלכתי לאן שגברים הולכים בשביל למצוא תחליפים שלה: הזונות של תל ברוך.

לסם שפיגל לא התקבלתי.

מועמד מספר 77 / אהבה

בפעם הראשונה שהרגשתי כך נכנסתי למכונית, ונהגתי את המרחק הקצר מהדירה לחוף במהירות. נעצרתי כמה מטרים ממנה ונתתי לה לעשות את המרחק בנינו בהליכה. כשהתקרבה, הורדתי את החלון. הבטיחה לפנק אותי. והייתי נותן לה, אלמלא הריח החמוץ שהציף את האוטו, כשנשענה על החלון המורד. זיעה, ועשן. ריח שהזכיר את ל"ג בעומר, פורענות עייפה. מבט בשדיה החשופים לא שיפר את הרגשתי, וגמגמתי את עצמי החוצה מהשיחה.

ביקורים קודמים כבר לימדו אותי כמה דברים, בניהם, שאם כבר להתערבב עם אחת מאלו, צריך להגיע מוקדם, יחד איתן. להיות הראשון בתור, קצת כמו בבנק, כשהפקידים עדיין מנומנמים. ידעתי גם, שהפיז'ו הקטנה שחנתה שם בלילות האחרונים שייכת למישהי חדשה, לא לאחת מהזקנות הרגילות. השמש אך שקעה, וכבר הצלחתי לזהות טנדר שחנה כמה מטרים מהמגרש הריק, והקדים אותי. חיכיתי שהפיז'ו תגיע, והחלטתי שהיום זה היום.

התקדמתי בגלישה מאופקת בתוך המגרש, עיני מחפשות אחריה. את הפיז'ו ראיתי, אבל לא את הגברת. עצרתי, לא רחוק משם. שילבתי לניוטרל והאזנתי לתכנית הרדיו ששודרה. "כישלונות והצלחות של המודיעין הישראלי במלחמת ששת הימים". הרדיו עצבן אותי אבל השקט היה בלתי נסבל. היה קר מידי בחוץ בשביל להתמסר לרוח. למדתי שהיו רק שני חוקרי שבויים על חטיבת שריון שלמה. היא עדיין לא הגיעה. עשיתי את הסיבוב הרגיל בין חוף הצוק לתל ברוך, מחפש פנים חדשות – ישנות.

הכרתי כבר את ההיררכייה המקומית: מגרש החנייה שממנו נסעתי זה עתה מאוכלס על ידי הזונות הזקנות ביותר. אם הן מחייכות, הן חושפות קו חניכיים, שזרועים בו שברי שיניים. השיניים, מפוזרות באקראי, באורכים שונים ובמרחקים שונים האחת מהשנייה, רקובות, כמעט לחלוטין. הן עומדות תמיד בחזה חשוף, מתוח וזקוף, זהו להן הנכס היחידי. ייתכן והתשלומים עליו הן אחת הסיבות שלהן להיות כאן מלכתחילה. הן מה שנקרא: "זונות של 50 שקל" ומגרש החנייה הריק הוא הישורת האחרונה בקריירה המקצועית שלהן.

אם ממשיכים דרומה, לכיוון רמת אביב ג', דרך הכביש המערבי שמלווה את השכונה, מוצאים את הזונות נרקומניות ואת הזונות האכזריות. ככל שמדרימים מחיר הנד"לן, והזיונים, עולה. הנרקומניות לרוב ייראו כצל של אישה, רוחות רפאים של נרקומניות שמגולמות להפליא על ידי נשים אמיתיות. עיניים זגוגיות, עור חיוור ושיער דליל ופרוע. לבושות ברישול לא אופייני לעוסקות במקצוע, טרנינג וצעיף. לפעמים הן עטופות בשמיכה. הן לא מנסות לגרות או לפתות, רק לעבור את הלילה. לידן, וקרוב יותר לכביש, האכזריות: לא יפות במיוחד, אבל מלאות בהבטחות על כך שהתחת שלהן הוא התחת הכי טוב שאפשר לקבל ב 100 שקל. הן דוחקות את הנרקומניות לצידי הכביש, מהדסות להן בחצאיות צמודות, חזיות קטנטנות (אם בכלל), כנסיכות שנושלו מתוארי האצולה שלהן וטרם הסתגלו למציאות החדשה.

את כולן הכרתי מרחוק, ולא רציתי להכיר יותר טוב. חיפשתי את האלמונית החדשה, אבל בכל זאת עצרתי בדרך. כצופה מנוסה לא הייתי אמור ליפול במלכודת, אך התערובת של בדידות וציפייה שלחו אותי היישר לזרועותיה: ג'ינס צמוד, בגזרה נמוכה שעוטף ישבן מוצק, שיער חלק ובהיר, מותניים צרות – בינגו. עצרתי לידה. "כן מאמי, קוקסינלית. 100 שקל", היא ירתה לפני שהצלחתי להבחין בגרוגרת. התנצלתי בנימוס והתרחקתי משם. "טוב מידי בשביל להיות אמיתי" חשבתי. כלל נוסף, שברוב תקוותי התעלמתי ממנו, הוא שתחנות האוטובוס הן נחלתם של הקוקסינלים. מבט לתחנת האוטובוס מהצד השני של הכביש ריענן את זיכרוני. לפחות 180 סנטימטרים שעוברים דרך חזה שטוח לחלוטין ושבסופם אף פחוס וסנטר בולט. לא בשבילי.

חזרתי למגרש החניה, חיפשתי את הפיז'ו – לשווא. דוממתי המנוע ופתחתי חלון. שמתי לב שאני מזיע. השענתי ראש לאחור ועצמתי עיניים, מחכה. דפיקה על גג המכונית הקפיצה אותי והתיישרתי בזינוק, מבוהל. זה לא המקום להשלים בו שעות שינה. "בוא מאמי, בוא. נפנק אותך". הקול, שנשמע כמו שער מתכת חלוד שנפתח לאטו ברוח, יצא מפיה של אחת מזקנות השבט. התעשתי מהר ושאלתי אותה על הזונה החדשה. "אל תדאג לה, מאמי, לקחו אותה". "היא תחזור?", שאלתי. "לקחו אותה", היא אמרה שוב, בקולה הצרוד, נושפת עשן סמיך לתוך המכונית. התייאשתי וחזרתי הביתה. כשלא הצלחתי להירדם יצאתי למרפסת בתחתונים, למרות הקור. הרכבים תרו את מגרש החניה כמו גחליליות מיוחמות, זה היה יפה. ספרתי זונות וחיכיתי שהעייפות תשתלט עלי.

~ בפייסבוק של "ביצים" מתפרסמים תכנים שאינם מבשילים למאמרים, אבל הם נהדרים. LIKE קטן, ואתם שם ~
~ הרשימה אינה מוגנת בזכויות יוצרים.  השתמשו בה בכל דרך שתמצאו לנכון על מנת להפוך את העולם לטוב יותר ~

 
11 תגובות

פורסם ע"י ב- 18/02/2012 ב- פרוזה

 

תגים: , , , , , , ,

11 תגובות ל-“שושה, אל תיהי זונה

 1. נמלה עצלה

  18/02/2012 at 21:08

  העלית כמה מהשאלות הפשוטות, אבל כיוון שהן עלו, תרשה לי להציע תשובות.
  "האם יש להתיר את חופש העיסוק בכל מחיר?"
  ת. אנחנו לא בדיון על חופש העיסוק. מכמה טעמים: האחד, שהרעיון להפוך את צריכת הזנות לעבירה נובע מההבנה שאין מדובר ב"עיסוק" ומי שנמצאת בזנות לא עושה זאת מתוך חופש. שנית, גם גדולי המזדעקים נגד החקיקה החדשה לא עשו זאת בשם חופש העיסוק אלא בשם חופש הזיון. מקסימום פלטו את עניין ה"עיסוק" כמס שפתיים לא משכנע במיוחד.

  "או, אולי, יש לחוקק חוקים אך לא לאוכפם, כדי לשלוף אותם באופן סלקטיבי נגד עבריינים שלא מצליחים להרשיע אותם בשום דבר אחר? "
  ת. אכיפה סלקטיבית היא עילה לביטול כתב אישום. וזה קורה. קוראים לזה "הגנה מן הצדק". הרעיון הוא לא להשאיר איזה סעיף מצ'וקמק מכתב אישום ארוך נגד סוחר נשים כלשהו. הרעיון הוא להבין שלקוחות הזנות הם הדלק שמניע את גלגלי התעשיה.
  "ומה יהיה על האלמנים, הנכים והפגועים בנפשם שאינם מקיימים מערכות יחסים זוגיות והזנות היא האפשרות היחידה שלהם לקיים יחסי מין? "
  ת. א. אז כלפיהם כנראה לא יאכפו. ויש להניח שאם הם יהיו הלקוחות היחידים בתעשיה, מימדיה יקטנו ב 99.9%. כשמדובר יהיה במעשי חסד גם הסטיגמה תשתנה בהתאם (אגב, למה לאלמנים יש בעיה לקיים יחסי מין לא עם זונות?)

  "ובכלל – הרי ברור שהחקיקה לא תכחיד את יצר המין אלא תשלח את הזונות עמוק עמוק למחתרת."
  ת. ובכן – לא יצר המין הוא שמניע את תעשיית הזנות. אלא יצר ה"לעשות את זה בכוח, בלי להתייחס אל האשה כאל יצור אנוש, ובלי הצורך לתרגל את המיומנויות האנושיות המתישות האלה, שעשויות לגרום לאשה לרצות לקיים איתך יחסי מין בהסכמה". וכן, זה עלול לשלוח את הזנות למחתרת. אבל לא כולם יטרחו ויקחו את הסיכון, ולמשטרה יש כלים לגלות עבריינים מתוחכמים הרבה יותר, כשהיא רוצה.
  "(מה שייצור בעיה חדשה – היחידים שימשיכו לצרוך שירותי מין הם הפסיכופתים שאין להם מה להפסיד)" (למה זו בעיה?)
  "והזונות? מה איתן? זה לא כאילו שביום בו יעבור החוק הן תוכלנה לשלוח קורות חיים דרך אולג'ובס ולהזדיין בסבלנות עד שמישהו יעסיק אותן, וזאת כשהן עדיין צריכות לאכול ולשלם שכר דירה. גם אם נסכים שיש למגר את הזנות נצטרך לענות על שאלה אחרת: האם אנחנו כחברה ערוכים לקלוט ולספוג את עלות שיקומן של הזונות"
  ת. אנחנו אמורים להיות ערוכים לכך כבר עכשיו. גם כשזה מותר. גם היום המדינה לא יכולה להניח שזנות היא נתיב לגיטימי לצורך תשלום שכר דירה. הזונות, שגם עכשיו הן אוכלוסיה הנזקקת לשרותי רווחה, יהפכו, כנראה, ל"סתם" אוכלוסייה נזקקת. אבל מספרן בעתיד יפחת וגם אם אין לנו תוכניות שיקום אני לא רואה איך זה צידוק להימנע מניסיון למניעת זנות.

  ואחרי שכל זה נאמר, אני אכן לא בטוחה שהפללת צרכני זנות היא הדרך היעילה ביותר. אבל במדינה שלא משקיעה לא בחינוך ולא ברווחה, שאמורים להיות יעילים הרבה יותר בצמצמום התופעה – לפחות שמישהו יבין שמשהו כאן לא בסדר…

   
  • hilanoga

   18/02/2012 at 23:51

   ותוספת לעניין האלמנים, נכים וגו' –
   יחסי מין הם לא איזו זכות בסיסית שהחברה אמורה לדאוג שתקבל, במיוחד אם המחיר שלהם הוא פגיעה בזכויות מהותיות הרבה יותר של פרטים אחרים בחברה. היית מציע באותה קלות לדון נערים וגברים צעירים לחיים של סמים, פגיעות פיזיות ונפשיות ודלות, כדי שלנשים אלמנות\נכות\פגועות נפש או סתם בגיל הזהב יהיה מקום לפרוק בו את היצרים המיניים שלהן?

   אז מה יהיה עליהם? שיתכבדו ויעזרו בימינם, בשמאלם, בפנס, בגמישות אקרובטית או בחור במזרון.

    
   • טל שמואלי

    19/02/2012 at 6:17

    לגבי האלמנים – קיבלתי – קביעה שגויה. בהימצאן של פתרונות "קלים" כמו זנות אפשרויות אחרות זוכות להתעלמות, זה לא צודק ולא נכון. ולגבי הזכרים – אני מאמין שזה המצב גם ככה, אם כי בהיקפים נמוכים הרבה יותר (היקפים נמוכים מהרבה סיבות: הנגישות של מין עבור נשים, גברים פחות "שימושיים" כשאינם בריאים ותפיסה שונה לחלוטין אודות השימוש בשירותי מין בתשלום בקרב נשים). אכן, שיתכבדו בגפיהם או כלי מיטתם.

     
  • טל שמואלי

   19/02/2012 at 6:13

   חשבתי שאחרי שבוע של קריאת תגובות ומאמרים בעניין אגיע לשלב הזה עייף ושבע… התגובה המנומקת (ומצחיקה, לפרקים) הייתה הוכחה שטעיתי. רק חידוד לגבי הפסיכופתים – רחוק מעיניהם של השוטרים כשלקוחותיהם הם הנועזים (נואשים?) התחושה שלי היא שהנשים תהיינה חשופות להתעללויות ולחסדים של הקיצוניים ביותר בין צרכני המין. אני מסכים גם עם השורה התחתונה שלך – השינוי התודעתי וכו'.

    
 2. nononsense365

  19/02/2012 at 5:21

  I wish you luck with more stupidities, maybe they, and you, think, that one stupidity pushes and hide the previous?

   
 3. nononsense365

  19/02/2012 at 7:53

  בוקר טוב טל
  ומה שלומך אתה? בעניין הידע ו"התרבות" במדינתנו ה"מודרנית" הייתי שמח אם תאזין ליחה הבאה דרך קישור זה שאני שולח לך-הנושא הוא: יאיר לפיד ובקיאותו בתרבות, חכה עד שתגיע לידיעתו ביהדות! AMAZING

  http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%A6%D7%A4%D7%95-%D7%99%D7%90%D7%99%D7%A8-%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%93-%D7%97%D7%95%D7%98%D7%A3-%D7%9E%D7%91-%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%90%D7%9C-%D7%94%D7%A9.html

  חבל לי עליך ועל הבלוג שלך, לדאבוני אינני יכול לעזור, למי שאינו מבין שהוא צריך עזרה-אם תרצה צור קשר ל: 0548054917
  איi צורך לפרסם "פוסט" זה
  יהודהץ

   
 4. נמלה עצלה

  19/02/2012 at 11:32

  תוספת אחרונה לעניין הפסיכופטים: הם שם גם ככה. אז עדיף שיהיו היחידים.

   
 5. nononsense365

  19/02/2012 at 17:14

  נראה לי שהנכם חיים בעולם הזוי-בעולם שרק אתם יצרתם! מאמתי רק הפסיכופטים הם "ההולכים לזונות"? חבל שלא עושים על זה סקר! במדינה שהכל וכולם הם עבדי סקרים-מעניין מדוע רק לזונות\ים נאסר כלי זה! מ"מ קיימים סקרים בעולם החופשי, ובהם הוכח שביחוד לא הם הפסיכופטים שמשתמשים "בשרותי מין"-דוקא האנשים הכי "בלתי צפויים"-הם ההולכים לקבל "סקס מהיר" או לא כ"כ-ומספרם מתרבה ביחס ישיר לחופש האזרח\חית במדינה. תשאלו את הזונות, אתפלא אם בן חברותכן הטובות לא תמצאו מאלה-הן יכולות להיות סטודנטיות מבריקות בפסיכולוגיה-פילוסופיה-ספרות, ואף מדעים מדוייקים! אינכם\ן מאמינים\נות? נו, גם זה יתברר יום אחד.
  ובנוגע ל"זונות המסכנות"-לדעתי הם יהיו הרבה יותר לאחר שהחוק יופעל-האוקראניות שעברו את סיני, נאנסו בדרך וכו', ידעו היטב לאן הן הולכות, אלא שהרעב הכריחן, ועכשיו מה? גם את פרנסתם מנסים לגנוב? וזה ע"י נשים היסטריות? מה חושבות נשים אלו ומי הן? מעניין שאף אחד בכנסת לא העיז לדבר ישר-אפילו הטיבי הזה?! מה? הוא אינו יודע שכל, ללא יוצא מהכלל -הערבים העובדים ויושנים בת"א משתמשים בשרותים אלו? כמובן שהם ילכו ל"זולות" אבל מה בגלל שהם כבר זקנות, שמנות וכו' תמנעו מהן פרנסתן? האם יש לכם ויצרתם להם "מקומות עבודה" חילופיים?
  מה שיקרה הוא, שהקליינטים העניים ילכו לביה"ס ואילו האמידים כבר יסתדרו–אפליית נשים נגד נשים שלא כ"כ מושכות! זו המציאות, ונא אל תתחבאו ותסתתרו מאחורי הסמיכה ה"אנושית"! אולי פעם תסתכלו לאמת בעניים?

   

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: