RSS

ניוזגבר #1 – הניוזלטר של ביצים

30 מאי
ניוזגבר #1 – הניוזלטר של ביצים

אמרתי לעצמי: "למה לא, בעצם?" והתחלתי לכתוב את הניוזלטר הזה, שאין לי מושג מתי, ואם בכלל, יצא בשנית. הרעיון הוא לחלוק דברים שקשורים (גם אם בצורה רופפת) בחוויה הגברית. עידן הרשתות החברתיות הותיר את יליד שנות ה- 80 וה- 90 המוקדמות במצב מוזר: רגל אחת בעולם אנלוגי שמושתת על אמצעי תקשורת ההמוניים המסורתיים – טלוויזיה ועיתונות מודפסת, ורגל אחת בעולם דיגיטלי שכולו עריכת תוכן פרי-סטייל וסקרנות. עורכי התוכן שלנו הם החברים שלנו ומורה הדרך שלנו היא הסקרנות. ההצפה הזו גורמת לכך שקל לפספס חלק מהדברים הטובים. אולי הניוזגבר הזה יעזור במשהו, למישהו. כל תוכן שנתקלתם בו והייתם רוצים לחלוק עם כנופיית הקוראים של "ביצים" יתקבל בברכה וכשתושג מסה קריטית של חומרים, יצא הניוזגבר הבא. את החומרים אפשר לשלוח במייל או לשתף בדף הפייסבוק של "ביצים".

משהו לשמוע: כנראה שעדיין לא היו לי שערות בבית שחי כשאיתי פרל התחיל להופיע, ואיכשהו, עם שני דיסקים, שיר נושא לסדרה מצליחה בפריים טיים ושיתופי פעולה עם חבר'ה מהשורה הראשונה בארץ, הוא עדיין בילה את רוב זמנו מתחת לרדאר. לפחות מתחת לרדאר שלי. והנה, באלבום השלישי פרל מביא לשולחן משהו חדש לגמרי. או בעצם… חדש, כמה שבלוז יכול להיות חדש. 9 שירים שהוקלטו ברחבי הארץ, במה שהוא מכנה "מסע בלוז" כשבכל אחד מהם מתארח גיטריסט סולן אחר.

הכווץ' בלב מגיע עם ההאזנה הראשונה: לא עוד בלוז אמריקאי בעברית, לא עוד אדפטציות מיד שנייה באווירה אנגלוסקסית, אלא הדבר האמיתי, בפאקינג-כנענית-מדוברת. הצלילים, המילים, הפרשנות וההוויה – הם כולם גירסה מקומית-אסלית של הבלוז הגדול מאמריקה. האלבום מהודק, עשיר ועממי – בלוז בגובה העיניים וישר ללב. האתר של פרל יפיפה, מושקע, ויספר לכם מתי תוכלו לתפוס אותו מופיע עם האלבום הענק הזה, ובינתיים, משהו להקשיב לו עד סוף הניוזגבר.

משהו לראות: שון פן, רוק'נ'רול, פושע נאצי מזדקן ורודטריפ באמריקה. לא צריך יותר מזה בשביל לגרם לכל בר דעת להזיז את התחת לקולנוע, אבל רק בשביל הנוקאאוט, אספר שבסרט "זה בוודאי המקום" שון פן משחק רוקר מזדקן, רך-לבב ואקסצנטרי שיוצא להשלים את משימת חייו של אביו המנוח, שאותו לא פגש 30 שנה – מציאת הקצין הנאצי שהשפיל אותו במחנה הריכוז. בתוך הפלונטר הזה נכנסות כמה סצינות ענקיות וערימות של מוסיקה מעולה עם רפרנסים מסתוריים לכמה ממיתולוגיות הרוק הגדולות שידעה המאה ה-20, מה שהופך את הסרט לקולאז' של תמונה, צליל ומורשת.

משהו לקרוא: במוצ"ש עלה במסגרת הסדרה "מדף הספרים הגברי" פוסט על הספר "זורבה היווני", מאת ניקוס קזאנצאקיס. הספר מתאר את הקשר של משורר-קפיטליסט-ביישן-ועצור עם אחת הנשמות הגדולות ביותר שהילכה על הכוכב הזה – אלכסיס זורבה, לוחם, כורה פחם, נגן סנטורי ומאהב שאמר ש"מי שיכול לשכב עם אישה ולא שוכב איתה, חוטא חטא גדול. אם אישה צועקת אליך מהמזרון שלה ואתה לא הולך, הלכה הנשמה שלך! האשה הזו תיאנח ביום הדיון הגדול והאנחה הזאת של האישה תשליך אותך, מי שאתה לא תהיה, כמה טוב שלא עשית, לגיהנום!". הספר הזה הוא התנ"ך ליום-יום של גברים רבים והוא צריך להיות הראשון ברשימה שלכם בשבוע הספר הקרוב. עוד קצת מהקדם אפשר לקבל כאן.

משהו לעשות: לפני כמה חודשים הקימו שתי בחורות קבוצת פייסבוק שנקראת "בחורים שווים בין חברות". מה שקורה שם זה בעצם ביטוי לכמיהה של רבים – להכיר בנות ובני זוג, שמגיעים עם המלצות. הרעיון הזה, שעכשיו לוקחות בו חלק יותר מ- 4500 נשים, אומר כך: אם יש בחייך גבר מוצלח מזן כלשהו (ידיד, קרוב משפחה) שמעוניין להיכנס לקשר רציני ואת בחורה שרוצה בטובתו, תציגי אותו בפני חברות הקבוצה עם תיאור קצר של סגולותיו בצירוף תמונה, ותני למי שמעוניינת הזדמנות לפנות אליו.

אני לא יודע אם יש מקבילה גברית לעניין הזה, אבל זה בכלל לא חשוב. הקבוצה הזו הפכה לכל כך פופולרית עד שהיא כבר חורגת מגבולות הפייסבוק ומחר (יום חמישי ה 31.5) תתקיים מסיבת הפנויים/פנויות השנייה שהן מארגנות. בני ובנות 24-35, יותר ממוזמנים להגיע למועדון הסאבליים (שלמה 53, ת"א) מחר ב- 23:30. כניסה עולה 30 ₪ ומזכה אותך בצ'ייסר וסיכוי לאהבת אמת. קחו בחשבון שהכניסה היא למוזמנים בלבד, וניתן להפוך למוזמנים ע"י שליחת מייל לכתובת bsbh2012@gmail.com ובו לציין את שמותיהם המלאים של אלו שמתכוונים להגיע.

משהו לחכות לו: לפני כמה ימים נחשפתי דרך עדידי לבלוג "2 בלילה". לכאורה, עוד בלוג רווקות תל אביבי מייגע – אבל – במקום לגלגל עיניים ביאוש נכנסתי פנימה וגיליתי בלוג מרענן, מפוכח, ואשכרה מצחיק. העיון בבלוג הוליד את הרעיון להיפגש, פנים מול פנים, 2 על 2, לערב שינסה לגעת בעצבים החשופים של סוגיות הרווקות.

במקום השלכת רפש הדדית סטייל גברים-זה-חרא-כל-הנשים-זונות שתקופות רווקות ממושכת עלולות להוציע מאיתנו, אנחנו (טל, אסף, חן וניצן) נשב, ונדבר על זה. אם הכל ילך כמו שצריך, זה יהיה אחלה פוסט. אם זה יהיה כישלון חרוץ זה יהיה אחלה האנג אובר. שאלות לפאנל ניתן להשאיר בתגובות ואת המסקנות אחלוק כאן. בינתיים, תעיינו במה שיש להן להגיד על גברים ופייסבוק.

משהו לסיום: השבוע נתקלתי בסטטוס הבא בפייסבוק, ובתוך הקדרה המבעבעת של גזענות ואלימות שאנחנו מתבשלים בתוכה, הוא בלט, דרך הקריקטורות, קטעי הוידאו ומאמרי הדעה:

א: ״אני אוהבת בחורים טובים, חנונים"
ב: ״השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא ׳האם אני לוקחת אותו במכות?׳ אם התשובה היא ׳כן', אין לך מה לחפש איתו".

בתקופה בה תחושת הביטחון האישי מתפוגגת, הסטטוס הזה פגע לי בול בפוני. צמד התפקידים שבעבר יוחסו לגברים – "להגן ולפרנס" – כבר הוספד כאן לא פעם, ואולי בטעות. פחד אלוהים להסתובב ברחובות היום, וכולם מפחידים באותם המידה. זה כבר לא עניין סקטוריאלי של יהודים VS ערבים, שמאל VS ימין או גברים VS נשים. כולי תקווה שלמרות האטימות, מחדלי המדיניות והאכיפה הרכרוכית והסלקטיבית של החוק שאנו עדים לה, נבחרי הציבור (ברוך השם, פתאום יש הרבה מהם) יתעשתו במהרה וישיבו את השקט, האמון ותחושת הביטחון לכולנו, לא על חשבונם של אחרים, ולא באמצעות הסחות דעת והסתה פרועה.

 

תגים: , , , , , , , , ,

תגובה אחת ל-“ניוזגבר #1 – הניוזלטר של ביצים

 1. עדידי

  31/05/2012 at 9:57

  מאוד נחמד. יום נעים ממי!
  אני מציגה לפאנל הרווקוקואים שלכם שאלה לדיון: בהקשר למה שכתבת על ילידי שנות ה- 80 שעדיין מתגעגעים לקצת אנלוגי בחיים (בכיתה ז' היה לי מחזר שכל יום היה שם לי מכתב בתיבת דואר . נשבעת!)
  בקיצור דייטינג בעולם סלולארי (או- "יש! שני וי בוואטס אפ"!)

   

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: