RSS

איך לבחור אבטיח? מדריך לגבר

02 יול
איך לבחור אבטיח? מדריך לגבר

אין עוד פרי שמעורר דיון כזה. אין עוד פרי שלטובת קנייתו מתגייסים, יד ביד, המדע הבוטני והתורה שבעל פה. אין עוד פרי שההצלחה בבחירתנו נשענת על שנים של ניסיון וקורטוב של מיסטיקה, ועין עוד פרי שאומר "הקיץ כאן", ממש כמו אבטיח.

…ומה לבחירת אבטיח ולבלוג שעוסק בחוויה הגברית לסוגיה?

זה מה: גבר נולד כשהוא בערך בגודל של אבטיח וחולק איתו קווי דמיון נוספים: חוסר האונים וחוסר התכלית המשותף לשניים, הבילוי הרב בשכיבה חסרת מעש, והאופן המשעשע בו תינוק הולך – מתנדנד מרגל לרגל בגמלוניות חיננית – מזכירה אבטיח שמתגלגל על הרצפה.

האבטיח פוגש את הגבר בעוד שני צמתים מרכזיים: הפרי הענק והמגושם הזה משמש כאינדיקציה להתפתחות התקינה של הגבר– תחרויות לא רשמיות של הרמת אבטיחים מתרחשות בין ילדים לבין עצמם כל העת, עד כדי כך שהסימן הראשון לכך שגבר גדל הוא לא הופעתן של שערות דלילות בבית השחי או שינויים פתאומיים בקול – אלא היכולת להרים אבטיח.

אחרי שגדל מספיק בשביל להרים אבטיח, זמן רב יכול לחלוף בטרם גבריותו תעמוד בפני "מבחן-אבטיח" נוסף, אך הוא בלתי נמנע: בואו נדמיין שהגבר שלנו כבר סיים תיכון ואו-טו-טו משתחרר מצה"ל. החבר'ה שלו מחליטים לארגן מסיבת שחרור בחוף, והם מחלקים משימות: אחד מביא את האלכוהול, אחר את הבשר. והגבר שלנו? הוא צריך להביא אבטיח. "סומכים עליך, גבר" הם יגידו, בקריצה.

למרות אנחת הרווחה שנאנח כשגילה שהוא לא צריך להאכיל או להשקות 20 גברתנים ובנות זוגם, הוא יודע שהמשימה שלו טומנת בחובה מורכבות אחרת: קשה להיכשל כשקונים אלכוהול, וזה נכון גם לגבי הבשר – ההצלחה במשימות אלו היא פונקציה של כסף ורצון טוב. אבל לא כך עם האבטיח. האגו שטופח בקפידה והביטחון העצמי שנצבר במשך שנים עומדים במבחן.

במסיבת השחרור החבר'ה מחליפים סיפורים מהמסלול וצוחקים על המפקד המניאק עם הגמגום.
בין סיפור לסיפור, הם פתאום הם קולטים כמה זמן עבר – "פאקינג 3 שנים" – וממשיכים להרהר בכך בשתיקה, כשהם אוכלים בשר, שיצא מעולה. בסוף הארוחה כולם מבסוטים, לא-שיכורים-אבל-כמעט, מהשילוב המושלם של בירות ועראק.
עם כפתור פתוח ואוויר מלא נוסטלגיה, הם גונחים בסיפוק. אף אחד לא יגיד לו את זה, אבל הגבר שלנו מבין שהגיע תורו להראות מה הוא שווה.

הוא ניגש לאבטיח ובזחיחות של חי"רניק מניחעל השולחן. לרגע הוא דואג שאולי לא בחר טוב, אבל משתדל לשמור על קור רוח, הרי הוא עשה בדיוק כמו שעושים "אנשים שמבינים בזה". הוא מתחיל לחתוך את האבטיח, ותוך כדי החיתוך הוא מציץ פנימה במבט מודאג כדי "לראות איך יצא".

"לראות איך יצא", מכיוון שבחירת אבטיח היא כמו בישול – זה לא רק לקחת אותו הביתה, כמו שבישול זה לא רק להכניס את כל המרכיבים לסיר. זו אומנות. אם הצליח – כולם ילקקו שפתיים וילכו הביתה מרוצים. יצא גיבור. אם לא הצליח, והאבטיח תפל, חיוור וקמחי… הערב כולו יסתיים בקול ענות חלושה. "כולה לבחור אבטיח, מה כבר ביקשנו ממך? ללכת 90 ק"מ בציוד מלא ופקל"ים אתה יכול, אבל לבחור אבטיח לא?".

אצלי בבית, במשך שנים, אמא שלי עשתה את כל הקניות – בשר, חלב, דגים, ירקות, פירות וכו'. היא הייתה אחראית לכל משק הבית, פרט ל… אבטיח. האבטיח היה נחלתו של האבא. "את תעשי קניות, אני אדאג לאבטיח", משל הייתה המומחיות הנדרשת בבחירת כל הירקות הנכונים והבשלים, נתחי הבשר הטובים והדגים שיתאימו לתבשיל שווה במורכבותה למשימה הפשוטה (לכאורה) של בחירת האבטיח.

ואכן, נדרשת מומחיות: גם מבט מעמיק ומישוש על גבול הארוטי לא מבטיחים שהאבטיח שתבחר יהיה מתוק, עסיסי ופריך, אבל אל חשש – "ביצים" נחלץ לעזרתכם.

בחירת אבטיח, כך תעשו זאת נכון:

• כמו בזוגיות, החכמה היא קודם להקשיב: אחרי שנח מבטך על אבטיח שנראה לך מתאים, קרב את האוזן אל האבטיח ולחץ בו-זמנית על שני קודקודיו של האבטיח. אבטיח טוב ישמיע קולות פצפוץ פריכים.

• בהמשך, נסה למשוך בעדינות את זנב האבטיח. אם האבטיח טרי הזנב לא ייתלש בקלות. מצד שני, אם הגבעול לא נתלש בכלל, כנראה שמישהו היה לחוץ מאוד על להביא את האבטיח הזה לחנות. תן לו להתבשל קצת על המדף ותעבור הלאה.

• ולגבי השיטה העממית הנפוצה ביותר – לדפוק עליו – השיטה הזו בעייתית לאנשים בלי שמיעה מוסיקלית. גם אלו המבדילים במיקרו-צלילים וחצאי טונים, השיטה הזו אינה מבטיחה הצלחה. אבטיח שמשמיע צליל חלול אמור להיות טרי, אבל אמור זה שם של דג ואתה כאן בשבי לקנות אבטיח. המשך להנחיה הבאה:

• קליפתו של אבטיח מתוק אמורה להזכיר במקצת ריח של מלון. תסניף את הקליפה ותחזיק אצבעות.

• אפרופו אצבעות – טיפ נוסף מעולם הזוגיות: שרוט את קליפת האבטיח ושים לב – האבטיח לא נשרט? זכור אותו, כי ייתכן והוא יחזור איתך הביתה. האבטיח נשרט? האבטיח נשאר בחנות.

• נשק יום הדין: חפש אבטיח שיש לרוחבו שריטות דקות וצפופות. שועלים בוחרים לעצמם את האבטיחים המתוקים ביותר בשדה, ואבטיח שרוט הוא אבטיח ששועל ניסה לנתק מהשיח.

לסיכום… אם עשית את כל זה ואתה עדיין לא "מלך האבטיחים" של החבר'ה, תמתין לגיל 40, בתקווה לקבל תואר ד"ר של כבוד.

 
9 תגובות

פורסם ע"י ב- 02/07/2011 ב- תרבות

 

תגים: , , , , , , , ,

9 תגובות ל-“איך לבחור אבטיח? מדריך לגבר

 1. הילה

  02/07/2011 at 20:01

  חייבת להודות שהרגשתי הזדהות עזה בסיפור האמא עם הקניות והאב עם האבטיח. אני זוכרת שהייתי הולכת לארוחות שישי אצל האקס שלי ואמא שלו הייתה יוצאת לקניות, טורחת ומבשלת, מרוצצת כל היום ומגישה לאורך כל הארוחה. ואז בסיומה אביו של הבחור היה מוציא את האבטיח מהמקרר, חותך אותו ומתענג על התגובות והפירגונים – "אחח איזה אבטיח…" הוא קיבל את כל הקרדיט והאם המסכנה נותרה בצד, מחוץ לאור הזרקורים, על אף הטרחה המרובה והאוכל הנהדר. יתרה מזאת, האב היה בטוח שעמלו בבחירת וקניית האבטיח שווה ערך לעמלה שלה, ואף היה מכריז זאת בקול ללא היסוס.

  משעשע.

  שוב, טלטול, כתיבה משובחת 🙂

   
 2. רומן

  02/07/2011 at 22:59

  יופי של תמונה, פוסט שימושי.

   
 3. מפצח אגוזים

  03/07/2011 at 19:33

  מעולה מעולה מעולה

   
 4. נועה

  08/07/2011 at 8:13

  צחקתי בקול למשמע ה"טיפ מעולם הזוגיות". 🙂
  אם יש משהו שהקשר בין האבטיח לגבריות מעיד עליו הרי זה חוסר הבטחון העצמי של הגבר הממוצע.
  חבל, יש לכם כל כך הרבה כשרונות, וכולם נחשבים כקליפת השום ליד משימת בחירת האבטיח.

   
 5. מפצח גרעינים

  08/07/2011 at 21:15

  אני מסכים עם נועה וחושב שצריך להתחיל קמפיין לקידום כשרונותיו של הגבר:
  מפתיחת צנצנת חמוצים עד חנייה ברוורס! לא נזניח את קדיחת החורים בקיר ונפנוף המנגל! ודי לדעה הרווחת שלאישה תמיד המילה האחרונה כי אצלי בבית המילה האחרונה היא שלי! ("בסדר יקירתי…") ומי אמר שגבר לא יכול לעשות שני דברים בבת אחת?! סליחה, פיצוח גרעינים והגברת/החלשת הווליום בטלוויזיה לא נחשב?

   
 6. ינשופה

  10/07/2011 at 1:29

  יש לי עוד טיפ כיצד לבחור אבטיח מתוק, למדתי אותו מפסל פירות 🙂
  מסתבר שיש אבטיח זכרי ואבטיח נקבי, והנקבות יותר מתוקות.
  את ההבדל ביניהם ניתן לזהות על פי גודל ה"פופיק"/צלקת שבקצה המנוגד לגבעול.
  חפשו פופיקים גדולים, שקוטרם מתקרב לקוטרו של חצי שקל….
  ומובטחת לכם אבטיחה מתוקה ופריכה 🙂

   
 7. יניב

  10/07/2011 at 11:31

  אם אתה רוצה לעשות רושם על מישהי בסופר בבחירת אבטיח (ללא קשר לטעם שלו), פעל לפי הצעדים הבאים:

  1. דפוק 3 דפיקות על אבטיח ראשון.
  2. דפוק 2 דפיקות על אבטיח שני.
  3. דפוק 2 דפיקות על אבטיח שלישי.
  4. דפוק דפיקה בודדת על האבטיח השני ותבחר בו.
  5. אחרי שהכוסית נעלמת מהשטח, החזר את האבטיח למקומו ובחר במלון.

  זכור! תמיד, אבל תמיד תבחר את האבטיח השני. אחרת תתפס כהססן או כזורק זין.

   
 8. עומר

  10/07/2011 at 12:18

  ועוד משהו- אם הגבעול ("הזנב") של האבטיח ירוק, זה אומר שהוא טרי יותר ויש לו יותר סיכויים להיות מתוק.
  וחוץ מזה אני נהנה מאד מהכתיבה שלך (הייתי עושה הגהה קצרצרה לפוסט הזה)

   

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

 
%d בלוגרים אהבו את זה: